1. Безумовно приймайте та любіть дитину такою, якою вона є.
2. Навчайтеся чути свою дитину, бачити глибинний мотив поводження й вибудовуйте взаємини, засновані на взаємоповазі й співробітництві.
3. Ніколи не принижуйте її гідність. При цьому не важливо, чи зробите ви це прилюдно або тет-а-тет. Індиго не стерпить приниження й, швидше за все, буде мстити Вам. Траплялося, що такі діти зверталися по допомогу до влади, правоохоронних органів, до суду.
4. Не обманюйте її. Дітей з такою інтуїцією просто неможливо обдурити. Здається, що вони бачать наскрізь. Якщо Ви не хочете, щоб між Вами й дитиною виросла прірва, намагайтеся чесно говорити з нею про усе, що вона хоче почути. Якщо це складно, намагайтеся прикрасити правду й наприкінці розмови обов’язково підбадьорте дитину: «Ми впораємося із цією проблемою!» Говоріть їй правду й частіше довіряйте прийняття рішення.
5. Давайте дитині право виражати всі емоції, проживати їх, щоб вони проходили через неї, а не залишалися замкненими. У перекладі “емоції” означає: “е” – назовні, “моціон” – рух. Говоріть з дитиною частіше про її переживання, нехай відкриється. Говоріть, що плакати – це нормально, що сердитися, гніватися – теж нормально. Випущена емоція вже не має впливу на людину, вона не створює енергетичних блоків, а згодом і хвороб, не впливає негативно на результати мислення та діяльності.
6. Прохання не перетворюйте в накази! Поважайте свого індиго. Авторитаризм і диктаторство вони не терплять і обов’язково знайдуть спосіб ухилитися від обов’язків. Просите про щось м’яко, але наполегливо й мотивуйте прохання реальними, а не вигаданими причинами.
7. Створюйте умови для творчості. Індиго обожнює бути творцем, і на цій пристрасті можна подружитися з ним. Поведінку типового індиго описала колись Агнія Барто: «Драмгурток, гурток із фото, а ще я й співати хочу!» Закрийте очі на те, що в дитячій стіни забруднені аквареллю, обвішані паперовими модельками, а посередині кімнати красуються барабан і труба.
8. Не нав’язуйте дитині свою точку зору. Ваші думки її не тільки не хвилюють, але найчастіше викликають відторгнення. До речі, вона може й вас записати в число тих, хто її «не розуміє». Поважайте її, дружіть з нею. Й увесь час нагадуйте собі, що ця людина належить до нового покоління дітей.
9. Домовляйтеся з дитиною, напрацьовуйте спільні правила. Давайте їй право вибору.
10. Дитині важливо, що б поруч із нею була поважаюча себе й свої потреби сильна особистість. Саме така людина може дати їй максимальну кількість необхідної енергії й, як наслідок, широкі можливості пізнання світу. Нові діти підштовхують Вас до саморозкриття додаткових внутрішніх джерел. Поверніться до власних захоплень та діяльності, які дають Вам радість – це Ваше джерело енергії. Обов’язково знаходьте на це час, час для себе.