07 квітня у Всесвітній день здоров’я в рамках акції «Рух заради здоров’я» в школі відбувся фестиваль ранкової зарядки, в якому взяли участь учні від 1-го по 11-ий клас. До цього конкурсу тренери з кожного класу готували музичний супровід та комплекс фізичних вправ. Група волонтерів 9б класу підготували вступне слово до заходу, а також провели зарядку з молодшими школярами. Хочеться відзначити, що порівняно з минулим роком, фестиваль став більш масовим та організованим, а тому пройшов цікавіше. Учні початкових класів так захопилися, що робили зарядку з усіма класами поспіль і були дуже задоволені.
За участь у фестивалі школу було нагороджено грамотою виконавчого комітету Ватутінської міської ради, а на загальношкільній лінійці кожен клас отримав грамоту за перемогу у різних номінаціях: 2-4 класи – за активну участь, 5-ий клас – за масовість та організованість, 6-ий клас – за кращу підготовку тренерів, 7-ий клас – за активність та організованість, 8а клас – за масовість та оригінальність фізичних вправ, 8б – за активність та дисциплінованість, 9а – за веселість та гарний настрій, 10 клас – за пластичність та грацію, 11-ий – за кращий музичний супровід та енергійність.
Пропонуємо кілька корисних порад для батьків, щоб привчити дитину робити ранкову зарядку систематично, бо тільки тоді вона (зарядка) матиме оздоровчий та зміцнюючий ефект.
11 правил ранкової зарядки для дітей
1. В теплу пору року краще надати перевагу зарядці на свіжому повітрі. Така зарядка принесе більше користі і допоможе швидше прокинутись. Якщо ж погода, чи умови не надто сприяють зарядці на вулиці, потурбуйтесь про те, щоб приміщення, в якому дитина займатиметься добре провітрене та наповнене свіжим повітрям.
2. Зарядку слід проводити на голодний шлунок перед сніданком. Але перед вправами краще прополоскати рот.
3. Тривалість зарядки та складність вправ залежить від віку дитини та її стану здоров’я. Але в середньому зарядка не має перевищувати 10-15 хвилин.
4. Збільшуйте складність рухів поступово, щоб дитячий організм звик до навантаження.
5. Не забувайте про музику для зарядки. Під веселу енергійну музику зарядку робити веселіше та цікавіше.
6. Ранкову зарядку починають з швидкої, енергійної ходьби тривалістю не більше однієї хвилини. Потім роблять, чергуючи, вправи для рук, плечового пояса і спини. Далі переходять до вправ на зміцнення м’язів тулуба і формування правильної постави. Вправи для ніг покращують кровообіг і рухливість у суглобах. Не забувайте про правильну поставу та осанку. За цим треба слідкувати, щоб дитина виконувала всі вправи правильно.
7. Закінчувати зарядка варто стрибками, бігом на місці або з пересуванням. Завершальні вправи тривають не більше однієї хвилини. Потім переходять до спокійної ходьби та вправи для заспокоєння дихання (тривалістю – 1-1,5 хвилини).
8. Займайтесь фізкультурою разом з дитиною. Це корисно буде вам, а ще ви зможете контролювати правильність виконання вправ.
9. Стежте за диханням. Вдих слід робити через ніс глибоко, а видих – через рот повільно.
10. Зарядку закінчіть водними процедурами: обливанням, душем або ж обтираннями.
11. Кожні 2 тижні змінюйте вправи, щоб дитині не набридло.
Дивись фотоальбом…