Спитай себе, дитино, хто ти є,
І в серці обізветься рідна мова…

 

9 листопада 2015 року учнівський та педагогічний колектив нашої школи відзначив День української писемності та мови участю у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика.

Розпочався день загальношкільною лінійкою, на якій вчитель вищої категорії Барабаш Тетяна Степанівна організувала флешмоб «О, рідне слово, хто без тебе я?!». Учні по класах добирали епітети до слів «українська мова», а також хором читали вірш Олександра Олеся «Рідна мова в рідній школі».

Свої знання з української орфографії та пунктуації учні 2-11 класів мали змогу продемонструвати під час написання диктантів національно-патріотичного спрямування.

Вчителями філологічного циклу протягом дня було проведено ще кілька цікавих лінгвістичних заходів. Так, вчитель І категорії Гоменюк Наталія Анатоліївна з учнями 7-го класу організувала мовно-літературну гру «Дивослово», де учні двох команд, «Патріоти» та «Мовознавці», гідно проявили свої знання творів української літератури, прислів’їв та приказок, утворювали нові слова тощо. З різницею всього в один бал, перемогу здобула команда «Патріоти».

Дуже змістовно й цікаво пройшла виховна година у 5-му класі «Батьківщина – Україна», яку провела з учнями вчитель І категорії Гревцова Лілія Леонідівна. Школярі багато дізналися про кращих синів і дочок України, які в муках формували та наповнювали джерела рідної мови. Ознайомилися п’ятикласники також із життєвим шляхом Петра Яцика – канадського підприємця українського походження, мецената і філантропа, відомого своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні.

Особистості Петра Яцика присвячена також і виставка тематичної літератури «Українець, який відмовився бути бідним», яку оформила в шкільній бібліотеці її завідувач Пономаренко Олена Іванівна.

Темі українознавства присвячений у нашій школі весь тиждень, протягом якого ми плануємо провести різнопланові виховні заходи: це і бібліотечні уроки з учнями початкових класів, конкурс читців патріотичної поезії «Україна на вістрі слова», мовознавчі вікторини, конкурс колажів «Ні, не умре ніколи мова, якою наш Кобзар співав» та інші.

 

Розвивайся, звеселяйся моя рідна мово,
У барвінки зодягайся, моє щире слово.
Колосися житом в полі, піснею в оселі,
Щоб зростали наші діти мудрі і веселі.
Щоб на все життя з тобою ми запам’ятали,
Як з колиски дорогої мовоньку кохали.(Любов Забашта)

 

О.М. Бондаренко, педагог-організатор Ватутінської ЗОШ №6

Від Admin