Із книгою і словом поріднися,
Хай буде книга – твій насущний хліб.
Тож зачерпни із неї і напийся,
Снаги, що в серці залишає слід.
Щорічно, на Україні під час шкільних канікул навесні, у березні, проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Традицію започатковано в далекому 1944 р. В той непростий час, обпалені крилом війни, приділялась велика увага дитячій книзі, яка несла святе слово дітям – майбутнім творцям, винахідникам, вченим. В незалежній Україні свято Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги започатковано 22 лютого 1993 р. Книга – це найбільше відкриття людства, значення якого з роками не згасає. Щоб чогось добитися в житті, потрібно бути грамотною, професійно підготовленою, духовно багатою людиною, і в цьому допомагає шкільна бібліотека. В цьому році Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги має на меті не тільки залучити учнів до невичерпних джерел знань, а й перетворити бібліотеки в справжній храм Книги, в якому кожний читач відчуває себе бажаним гостем. Це була захоплююча мандрівка школярів у світ літератури разом із шкільним бібліотекарем та вчителями.
Розпочався тиждень дитячої книги з літературної гри «А чи знаємо ми казки» для учнів 2-А класу. Юні читачі поринули в захоплюючий світ казок : познайомилися з казковими героями країн світу, пройшлися картинною галереєю, допомогли казкам знайти своїх казкових героїв … В кінці гри юні читачі отримали дипломи за перемогу в конкурсах.
Бібліотечний урок «День народження книги» для учнів 3-А класу познайомив дітей,як на протязі віків створювалася книга, скільки праці вкладено в її сторінки. Юні читачі побували в Шумерському царстві, в стародавній Індії та на берегах Нілу. Відвідали Олександрійську бібліотеку і познайомилися із першодрукарем Іваном Федоровим. Закінчився урок вікториною.
Завершилося свято літературною грою «ЇЇ величність книга» для учнів 5-го класу. Дві команди змагалися за звання найкращих знавців літератури. В ході гри діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності.