Проблема насильства над дітьми є дуже актуальною в усьому світі. Збільшення насильства над дітьми прямо пропорційно зростанню насильства в суспільстві. І якщо поглянути на ситуацію в нашій країні, неважко уявити яке місце дана проблема займає в соціумі. Випадки насильства, що дійшли до соціальних служб, служб у справах дітей – це лише вершина айсберга, а те, що під водою – залишається приховано, непомітно і це близько 90% випадків.

Простими словами, насильство – це дія, спрямована проти волі людини із застосуванням фізичної сили, влади, погроз. Кожен з нас у своєму житті стикався з проявом насильства. Але не варто забувати, що насильство від насильства дуже відрізняється,  відрізняється формою, ступенем травмування, віком дитини і частотою повторення (чи був це одиничний випадок, чи систематично повторювався). За родом своєї діяльності доводиться мати справу з ситуацією, коли насильство над дитиною залишає невиправний  слід в її особистості та руйнує психіку. Така дитина не в змозі стати зрілою людиною, а це значить, не може взяти відповідальність за себе, створити сім’ю, знайти себе.

В рамках щорічної акції «16 днів проти насильства» психологом школи Пустільнік В. І. було проведено заняття з елементами тренінгу «Попереджений – означає захищений» у 6-х та 9-х класах. Метою заходу було надати інформацію про насильство, його види, форми та причини; ознайомити підлітків з їхніми правами та обов’язками з даної теми; сформувати навички правомірної поведінки, навчити підлітків діяти в різноманітних життєвих ситуаціях відповідно до норм права; розкрити причини насильства в сім’ї і показати негативні наслідки цих проявів; навчити підлітків оцінювати ситуацію ризику, приймати відповідальні рішення та протистояти жорстокому поводженню; підвищити уявлення про власну цінність; розвивати мотиви міжособистісних стосунків та впевненість у власних силах. При проведенні занять з шестикласниками особлива увага приділялася ознакам дружніх, недружніх і небезпечних компаній, відпрацюванню навички протидії агресії та насиллю.

Протидія насильству0   Протидія насильству1

Протидія насильству2   Протидія насильству3

Протидія насильству4   Протидія насильству5

З такою ж метою соціальний педагог Чмир В. А. провів у 10-му класі годину спілкування «Ні насиллю над дітьми!», під час якого відбувалася цікава дискусія з даного питання, також старшокласники мали змогу переглянути тематичні відеоролики, розв’язати ситуативні задачі тощо.

 Протидія насильству6   Протидія насильству7

Волонтери загону «Добротворці» провели акцію з розповсюдження буклетів «Як протидіяти домашньому насильству» в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право» та акцію «Мій улюблений світ без насильства»

Протидія насильству8   Протидія насильству9

Протидія насильству10   Протидія насильству11

Протидія насильству12   Протидія насильству13

Від Admin