Злочин без строку давності

День вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні0 

День жалю… День скорботи, печалі
Запалив нашу пам’ять. Свічки –
Це ті душі, листочки опалі,
Хто став тінню в голодні роки.

Наталія Погребняк

В останню суботу листопада, в Україні відзначають День пам’яті жертв голодоморів. Штучно організований і зумисне підтримуваний тоталітарним комуністичним режимом голод в Україні з метою придушення антирадянських настроїв та виступів проти колективізації на селі призвів до величезних втрат та відчутних наслідків для наступних поколінь. Внаслідок того голоду 1932—1933 років близько 3,9 мільйона (за деякими даними до 7 млн) людей померли (90% із них були етнічними українцями), а 0,6 мільйона через це просто не народилися.

Визнання Голодомору 1932—1933 років геноцидом українського народу закріплено Законом України, ухваленим Верховною Радою у 2006 році. А постановою Апеляційного суду Києва 13 січня 2010 року Сталіна, Молотова, Кагановича, Постишева, Косіора, Чубаря і Хатаєвича визнано винуватими в організації Голодомору (з газети «Урядовий кур’єр»)

У 2020 році День пам’яті жертв голодоморів відзначався 28 листопада. Напередодні цього дня у нашому ліцеї відбулося кілька тематичних заходів. Так, учні переглянули документальні фільми та відеоролики: «Голодомор очима шестирічної дитини» (5б), «Червоне намисто» (6 кл.), «Великий голод» (8 кл.), «Голодомор. Хлібна гільйотина» (9 кл.), а також мультфільм «Голодний дух» (8-9 кл.).

День вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні1

Учні початкових класів взяли участь в акції «Не забудь»  з виготовлення паперових незабудьок – символу пам’яті про померлих від голоду, а також у флешмобі «Голодомор: Україна пам’ятає».

День вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні2   День вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні3

Про жахливі події, що відбувалися на нашій землі у той трагічний час діти дізнавалися на виховних годинах, які проходили у вигляді обговорень, бесід, віртуальних подорожей тощо. Так, у 3а класі пройшов захід «Голодомор в Україні: говоримо сьогодні, пам’ятаємо завжди», учні 4-го класу мали змогу переглянути та обговорити відео «Квітка Незабудька»,        у 5-х класах пройшли виховні години «Колосок пам’яті» (5а) та «У той рік заніміли зозулі» (5б), учні 7а класу переглянули презентацію «Україна пам’ятає», учні 7б класу здійснили віртуальну подорож до музею Голодомору в Україні.

На уроках української мови учні 5б, 6-го, 8-го та 9-го класів отримали завдання створити проєкт «Окроплю слізьми пам’яті своїми жахливі рани спомину живих», в якому мали відтворити спогади членів своєї родини про Голодомор.

У бібліотеці ліцею оформлено тематичну виставку літератури «Голодомор в Україні – злочин проти народу», а також оновлено експозиційну виставку «Помста за свободу». На сайті закладу освіти розміщено віртуальну виставку інформаційних матеріалів «Літопис нашої біди: забуттю не підлягає»

 День вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні4  День вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні5

Історія нас горем вчить,
Щоб не забулось незабутнє.
Бо там, де пам’ять не мовчить,
Там щастям повниться майбутнє.

…Ніде нехай такого більш не буде!
Хай день новий життя несе нове.
Вклонімось низько сонцю й хлібу, люди!
В достатку Україна хай живе!

                                 Наталія Погребняк

Від Admin