Подумай про майбутнє – обери життя
Здоров’я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров’я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя.
Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і його кінцева стадія СНІД( синдром набутого імунодефіциту). СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.
З 1988 року 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що слугує справі зміцнення організованих зусиль у боротьбі з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу.
Зусилля вчених спрямовано на винайдення ефективних методів подолання СНІДу, однак поки що говорити про успіх, про перемогу над вірусом ВІЛ передчасно. За оцінками експертів, сьогодні понад 50 млн. жителів планети Земля є ВІЛ-позитивними, а понад 20 млн. – вражені СНІДом. Кожного дня у світі інфікується 15-16 тис. осіб, переважно молодого віку.
На жаль, Україну визнано державою, яка від ВІЛ/СНІДу в Східній Європі постраждала найбільше. Сьогодні в нас офіційно зареєстровано 49 тис. осіб, що мають статус ВІЛ-позитивних. Серед них майже 4 тис. дітей у віці до 14 років. У тенетах СНІДу перебувають понад 3 тис. громадян України, з яких понад 100 дітей. Це офіційна статистика, зареєстрована в Українському центрі профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України. Міжнародні експерти вважають, що ВІЛ – позитивних у нас значно більше.
1 грудня вважається ще Днем порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми. Це означає, що ми маємо розуміти цих людей, підтримувати їх у прагненні вилікуватися і жити повноцінно, не бути ізольованими від суспільства.
Саме з цією метою у нашому ліцеї волонтерами було організовано акцію «Стрічку носять небайдужі» з поширення червоних стрічок – символа порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми. Придбати червону стрічку міг кожен бажаючий.
Учні 8-го класу взяли участь у флешмобі «СНІДу – «Ні!»», під час якого утворили фігуру червоної стрічки, тримаючи в руках надувні кульки.
Вчитель біології і соціальний педагог Лопатіна Н. А. провела з учнями старших класів виховну годину, на якій ознайомила з корисною інформацією про шляхи зараження ВІЛ, ознаки хвороби, а також про моделі поведінки, щоб уникнути цієї інфекції. Учні переглянули презентацію, отримали буклети, мали змогу задати питання, які їх цікавили.
Також Лопатіна Н. А. провела анкетування з метою виявлення рівня знань учнів 8-9 класів «Що ти знаєш про СНІД?» та бліц-інтерв’ю з учнями 4-7 класів «Що таке СНІД?»
У 7а класі (кл. керівник Микитченко Н. П.) пройшла виховна година «СНІД – хвороба поведінкова»