Захисти себе від насильства!

 

Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».0

 

У 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Щороку в цей день у різних країнах по всьому світу розпочинається акція «16 днів проти насильства».

Основне завдання цієї акції – привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини.

Акція «16 днів проти насильства» — це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

Подібні масштабні проблеми можна подолати лише об’єднавши зусилля, забезпечивши комплексний підхід до їх вирішення: попереджаючи наступні випадки насильства, притягуючи до відповідальності кривдників та надаючи якісну кваліфіковану допомогу тим, хто її потребує.

З 25 листопада по 10 грудня 2020 року у нашому ліцеї проходили заходи в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «16 днів проти насильства». Так, практичний психолог Пустільнік В. І. провела онлайн-консультацію «Зупинимо насильство разом. Почни з себе!», на своїй сторінці у Facebook розмістила статтю «Домашнє насильство – це злочин, який карається законом», а у Viberгрупі для батьків – статтю «Відповідальність батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків».

Цікаво і змістовно пройшла година психолога на тему «Світ без жорстокості й насильства» у 3а класі, на якій діти мали змогу ознайомитися з поняттям та видами насильства, виконати цікаву руханку «Зроби як Лорі», намалювати малюнки співзвучні з темою заняття.

 Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».1

З учнями 7б класу психолог провела годину спілкування «Не мовчи – розірви коло насильства!». Як протидіяти домашньому насильству? Не мовчати!!! Говорити, щоб розказати проблему. Говорити, щоб знайти рішення. Говорити, щоб розірвати коло насильства. Про це та інше велася мова з дітьми у доброзичливій, довірливій атмосфері, щоб дати їм зрозуміти, що мовчання не вирішить проблеми, а навпаки, може призвести до сумних, а інколи і до трагічних наслідків.

 Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».2

Ще донедавна в нашому суспільстві вважалося неприйнятним відверто говорити про насильство. Проте, воно існує давно і зустрічається часто.

Жорстоке поводження з дітьми і нехтування їхніми інтересами можуть мати різні види і форми, але їх наслідками завжди є велика психологічна травма, вплив на здоров’я, розвиток і соціалізацію дитини, нерідко й загроза її життю чи навіть є причиною смерті. То ж ця проблема – стосується кожного! Такі питання розглядалися на годині психолога «Насильство в сім’ї- проблема кожного!» у 10-му класі.

 Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».3

«Не будь байдужим. Зупини насильство». Таку назву мало заняття з елементами тренінгу, яке провела психолог ліцею Пустільнік В. І. з учнями 6-го класу. В  його ході діти  ознайомилися з поняттям та видами насильства,      законодавством України щодо запобігання і протидії насильству,  важливими телефонами та організаціями у цій сфері. За допомогою інтерактивних вправ учні визначали фактори, які спричиняють насильство та розробляли стратегії виходу з конфліктних ситуацій.

 Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».4

Метою години спілкування у 4-му класі «Права та обов’язки дітей. Вчимося себе захищати», яку теж провела психолог, було розуміння прав та обов’язків особистості, формування міжособистісних стосунків у дусі толерантності, дружби, доброти.

Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».5

Безпека — базова потреба людини. Проте дехто перебуває в небезпеці навіть вдома. Кожного року більше 1 000 000 людей в Україні страждають від різних форм насильства саме у своїх родинах. А до спецслужб звертається лише 10% жертв. Таку інформацію отримали учні 9-го класу під час години психолога «Дім НЕ безпеки». На занятті старшокласники вчилися помічати насильство, розрізняти його види, розуміти причини та наслідки. А ще — допомагати людям, які потрапили в пастку домашнього насильства.

 Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».6   Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».7

Темі толерантності були присвячені години психолога «Толерантність – потреба сьогодення» (в її рамках пройшла акція «Долоньки – не для биття») у 1-му класі та «Маю право бути собою» – у 10-му.

Чимало змістовних і цікавих заходів провели зі своїми вихованцями класні керівники: «Діти повинні бути щасливі» (5а клас, класний керівник Добровольська М. М.), «Я проти насильства!» (2а клас, класний керівник Білоус Л. Л.), «Насильству – ні!» (2б клас, класний керівник Олійник Л. А.), «Ми проти насильства» (3б клас, класний керівник Холошвій Л. А.), «Насильство як соціальна проблема» (8 клас, класний керівник Мельникова С. М.).

 Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».8   Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».9

Педагог-організатор Бондаренко О. М. організувала серед учнів 3-6 класів акцію «Я голосую проти насильства», під час якої діти вирізали «долоньки» і писали на них слогани проти насильства.

 Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».10   Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».11

Соціальний педагог Лопатіна Н. А. провела опитування у форматі анонімного анкетування «Чи захищений ти від насильства?», в якому взяли участь учні 7а, 8-го та 9-го класів, а також організувала перегляд відеофільмів «Правда про торгівлю людьми» та «Небезпечна гра» для учнів 8-11 класів.

Соціально-психологічна служба ліцею організувала вуличну акцію в мікрорайоні закладу «Молодь проти насильства», до якої були залучені учні 11-го класу. Волонтери поширили промо-продукцію (буклети, листівки) щодо протидії насильству та торгівлі людьми серед жителів міста.

Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».12   Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».13

Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».14   Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».15

Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».16   Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».17

 

Від Admin