Любі діти, не рвіть першоцвіти.
Їх лишилось так мало у світі…
Перші квіти після тривалої зими приносять величезну втіху для душі. Прогулянка на природу ранньої весни – просто спокуса. Руки так і тягнуться до квітів… Але не поспішайте рвати це чудо!
Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, повністю нівечаться рослини.
Зірвали стеблину з трьома первоцвітами, а це означає, що загинуло 45 – 60 насінин. І як наслідок – відсутність нових рослин. Для того, щоб з насіння конвалії виросла доросла квітуча рослина, необхідно 7 – 8 років. Сам процес проростання насіння тривалий і складний.
Першоцвіти потребують нашого захисту. Не знищуйте квіти! Квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель. Хай квіти тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за вами у природу.
З метою збереження квітів-першоцвітів щорічно в лютому-березні в Україні проводиться масова всеукраїнська екологічна акція «Збережемо першоцвіти», в якій вже не вперше беруть участь учні нашого закладу. Так, учні 3а класу створили чудову виставку розмальовок «Першоцвіти – вісники весни». Старшокласники оформили колаж «Залиште першоцвіти весні!». Вчителька біології Лопатіна Наталія Анатоліївна на своїх уроках розповіла учням про першоцвіти, які занесені До Червоної книги України, а також про відповідальність громадян за незаконне знищення, продаж, а також купівлю цих рослин.
Продавці першоцвітів порушують закони України «Про Червону книгу України», «Про охорону навколишнього середовища України». Порушників карають штрафами. Але Закон оберігатиме природу тоді, коли кожна людина дотримуватиметься його, цінуватиме кожну рослину, занесену до Червоної книги.
Отже, рідкісні квіти можуть зникнути зовсім, якщо ми не оберігатимемо їх. Тільки від нас самих залежить, чи будуть навесні квітнути першоцвіти в наших лісах.