Профорієнтація – як засіб самовизначення учня
Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Від нього у великій мірі залежить задоволення людини своєю долею
З метою забезпечення різноманітною достовірною інформацією про сучасні професії, заклади освіти та організації, які надають робочі місця, про ринок праці та про те, як планувати свою кар’єру, у нашому ліцеї в рамках тижня профорієнтації було організовано зустрічі учнів 9-11 класів з представниками закладів освіти, а саме: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (онлайн-зустріч), Уманський національний університет садівництва (Крижанівський В. Г.), Одеський державний аграрний університет (онлайн-зустріч, відділ доуніверситетської підготовки та профорієнтації), ВСП «Тальянківський агротехнічний фаховий коледж Уманського НУС» (Шевченко К. І.). Також з метою популяризації професії маркшейдера, з учнями 10-11 класів було проведено захід за участю фахівців ПрАТ «Ватутінський комбінат вогнетривів» (Матюха Т. В., Рачковський І. В.).
Складником української системи освіти є професійно-технічна освіта, де людина може оволодіти знаннями, уміннями і навичками за певною робітничою професією. Наразі у закладах профосвіти можна здобути майже 430 професій.
Важливою перевагою професійної освіти є її гнучкість та швидка реакція на запити ринку праці: нині пройти навчання у закладах можуть не лише вчорашні випускники шкіл, а й дорослі, які хочуть підвищити кваліфікацію або змінити фах. Крім того, опанувати професію можна як за повним, так і за скороченим циклом. Тож навчання може тривати від 3-4 років до кількох місяців, після чого людина має можливість працевлаштуватися і заробляти реальні кошти.
З метою ознайомлення майбутніх абітурієнтів з робітничими професіями та закладами професійної освіти, у ліцеї оформлено постійно діючу виставку матеріалів «Професійно-технічна освіта».