Від слова – до книги
25 листопада відбувся відкритий урок української мови на тему: «Вчимося створювати лепбук «Від слова – до книги»» у 4-Б класі, який провела вчителька початкових класів вищої категорії Холошвій Людмила Анатоліївна.
Розвивати мовлення учнів, виховувати патріотичні та естетичні почуття, любов до мови, книги, удосконалювати навички з виготовлення лепбука – такою була мета уроку.
Цій меті були підпорядковані всі завдання, які виконували учні. А було завдань чимало – цікавих, різнопланових, пізнавальних.
Почалося сприймання й усвідомлення матеріалу з перегляду відео презентації «Легенда про мову», а потім учні складали сенкан зі словом «мова». Ознайомившись з інструкцією як виготовляти лепбук, діти виконали ще ряд підготовчих завдань – роз’єднували слова і читали вислови відомих людей про рідну мову за допомогою книги-віяла; встановлювали відповідність, поєднуючи частини прислів’їв, за допомогою книги-гармошки (ці прислів’я потім розміщувалися у лепбуці); установлювали закономірність, поєднавши назву свята з датою його відзначення, за допомогою книги-прапорця; за допомогою цифр відновлювали строфу вірша (багатошарова книга) тощо.
Після веселої української руханки четвертокласники працювали над текстом «З історії українського книгодрукування», а потім виконали завдання для розвитку критичного мислення «Щоденник подвійних нотаток» та заповнили таблицю.
Наступним етапом було створення в групах книги-віконця «Історія українського книгодрукування» або «Історичні відомості», використовуючи дані «Щоденника нотаток» і світлини. Також учні провели невелику пошукову роботу – віднайшли в Інтернеті загадки про мову, книги й записали їх у лепбуці (книга-конверт). Готові книжечки діти розмістили у заготовленому лепбуці, оформили його, і кожна група презентувала свою роботу.
В кінці уроку всі присутні прослухали запис пісні «Про українську мову» та обмінялися враженнями.