Магічний урок доброчесності

Часто ми відчуваємо несправедливість у суспільстві по відношенню до нас, наших близьких або ж зовсім незнайомих людей. Ми всі хочемо жити в розвиненому середовищі, яке базується на взаємній повазі, честі та гідності, справедливості і доброчесності. Утім для формування такого суспільства потрібно, щоб більшість його членів свідомо поділяли ці цінності.

Саме з цією метою в рамках тижня Доброчесності було проведено «Магічний урок доброчесності» у 4а класі.

Спочатку діти, розділившись на пари, визначали, які із запропонованих ситуацій позитивні, а які негативні. З’ясувалося, що є ситуації, які всі вважають негативними, і є ситуації, які всі вважають позитивними. Але для деяких ситуацій цей поділ не такий чіткий. Це тому, що різні люди по-різному розуміють їх, або для них (людей) цінні різні речі.

Тиждень доброчесності0   Тиждень доброчесності1

Тиждень доброчесності2   Тиждень доброчесності3

Тиждень доброчесності4   Тиждень доброчесності5

Однак існують явища, які є негативними та неприйнятними для більшості з нас. Так формуються суспільні правила – згода людей у тому, яка поведінка є прийнятною, а яка неприйнятною у суспільстві.

Далі учні висловлювали свою думку, чому необхідно дотримуватися правил, зокрема навіть тоді, коли ніхто не бачить. Це і є доброчесність.

Надзвичайно цікаво пройшло обговорення історії про те, що трапилося з учнями «школи магії», як саме доброчесність допомогла їм досягти успіху.

Потім кожна з груп учнів отримала картки із описом ситуацій аби за певний час сформувати позицію групи щодо того, доброчесний вчинок героя чи ні. Якщо вчинок вони вважали не доброчесним, то мали запропонувати свою модель поведінки.

Завершився урок колективною роботою «Я крапля в океані» (ідея ГО «Смарт Освіта» в рамках проєкту «Навчання суспільній доброчесності в українській початковій освіті як довготривалий та ефективний інструмент подолати «побутову корупцію»»). Учні повинні були створити свій слоган, продовживши речення «Я крапля в океані, який…», написати його на паперовій «краплі» і прикріпити до загального «океану» на дошці.

Тиждень доброчесності6   Тиждень доброчесності7

Тиждень доброчесності8   Тиждень доброчесності9

Тиждень доброчесності10   Тиждень доброчесності11

На початку протестів на Майдані Незалежності з’явився ще один із символів Революції Гідності — крапля в океані. Він виник на противагу безпорадності, яку тоді міг відчувати кожен. Мовляв, що я можу вдіяти?

Проти мене влада та її найманці й посіпаки в особі силовиків та незаконних формувань. А я — маленький, як крапля в океані. Автори проєкту надали цьому символу нового змісту. Одна крапля — це мало, але поруч — така ж сама крапля, а біля неї — ще одна. І разом усі ці краплі — великий і могутній океан.

Усі великі зміни починаються з малого. Крапля — це символ важливості й сили кожної людини. Кожна крапля в океані визначає, яким буде й сам океан. Якщо вона токсична й забруднена, то й океан стане таким. Цей символ закликав не залишатися байдужим, а повірити у власні сили і спроможність щось змінити в країні.

З’явилися чимало варіантів слогана «Я крапля в океані», тобто я є гідною людиною в колі інших гідних людей, я можу щось змінити. Наприклад, «Я крапля в океані, який змінить Україну», «У кожній краплі сила океану», «Я відповідаю за те, що буде завтра».

Від Admin