Наступність – умова успішної адаптації

 

5 квітня у нашому ліцеї відбувся семінар-практикум по наступності між початковою та середньою ланками навчання з природничої освітньої галузі «Діяльнісний та інтегрований підхід при викладанні предметів ЯДС в початковій школі та природознавства у першому адаптаційному циклі». На семінарі були присутні спеціалісти міського відділу освіти, КУ «Ватутінський центр професійного розвитку педагогічних працівників Ватутінської міської ради Черкаської області», адміністрація ліцею, вчителі 4-х класів та вчителі природничої освітньої галузі закладів ОТГ.

Семінар розпочався з доповіді директора КУ «ВЦПРПП ВМР ЧО» Шарової Оксани Олександрівни, яка зазначила, що перехід учнів з початкової  в середню ланку школи – одна з найбільш педагогічно складних проблем, а період адаптації в 5-му класі – один з найважчих періодів шкільного навчання. В останні роки в педагогічній і психологічній літературі так багато говориться про складності цього періоду навчання, що він став сприйматися мало не як об’єктивна криза розвитку дітей 9-10 років, що породжує серйозні педагогічні проблеми. Підстав для такого твердження більш ніж достатньо: стан дітей в цей період з педагогічної точки зору характеризується низькою організованістю, іноді недисциплінованістю, зниженням інтересу до навчання та її результатами, з психологічної – зниженням самооцінки, високим рівнем ситуативної тривожності. Це означає, що збільшується число дітей, що зазнають значні труднощі при навчанні та адаптації до нових умов організації освітнього процесу. Для них особливо важлива правильна організація адаптаційного періоду при переході з початкової школи в середню ланку. Тому увага педагогічного колективу  школи, повинна бути  направлена на забезпечення якості освіти як умови сталого розвитку шкільного співтовариства, постійно зростати увага  до проблем адаптації учнів.

У Державному стандарті базової та повної загальної середньої освіти зазначено, що відбір змісту предметів ґрунтується на принципі наступності між початковою та основною школами, на принципах особистісно зорієнтованого та компетентнісного підходів до навчання. Забезпечення такої наступності сприяє формуванню ключових та предметних компетентностей учнів.

Наступність- це непереривність на межах різних етапів навчання у рамках єдиної системи освіти. Непереривність навчання передбачає наявність послідовного ланцюга навчальних задач на протязі всієї освітньої діяльності, забезпечення пересування на кожному етапі навчання.

Далі вчителі початкової ланки нашого ліцею  (Олійник Т. О., Олійник Л. А., Чередніченко Н. П., Білоус Л. Л., Кононенко Л. В., П’явка Я. П., Холошвій Л. А. та Кича І. О. провели теоретичний та практичний етапи семінару. Під час останнього всі учасники (яких, до речі, було розбито на групи) практично знайомилися з формами, методами та прийомами навчання, які використовуються на уроках ЯДС, виконували різні завдання та вправи.

Вчитель біології Лопатіна Н. А. в кінці семінару коротко проаналізувала структуру та зміст підручника з природознавства для 5-го класу, який було обрано для навчання вчителями закладів освіти ОТГ.

Cемінар-практикум. НУШ0   Cемінар-практикум. НУШ1

Cемінар-практикум. НУШ2   Cемінар-практикум. НУШ3

Cемінар-практикум. НУШ4   Cемінар-практикум. НУШ5

Cемінар-практикум. НУШ6   Cемінар-практикум. НУШ7

Cемінар-практикум. НУШ8   Cемінар-практикум. НУШ9

Cемінар-практикум. НУШ10   Cемінар-практикум. НУШ11

Cемінар-практикум. НУШ12   Cемінар-практикум. НУШ13

Cемінар-практикум. НУШ14   Cемінар-практикум. НУШ15

Cемінар-практикум. НУШ16   Cемінар-практикум. НУШ17

Cемінар-практикум. НУШ18   Cемінар-практикум. НУШ19

Від Admin