Виховна проблема, над якою працює гімназія:
«Формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей, через посилення національно-патріотичного виховання дітей та молоді»
Мета: становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування активної громадянської позиції, відповідального ставлення до природи та власного здоров’я, утвердження національної ідентичності громадян на основі духовно-моральних цінностей Українського народу, національної самобутності.
Національні та європейські цінності нового українця:
- повага до національних символів (Герба, Прапора, Гімну України);
- активна участь у громадсько-політичному житті країни;
- верховенство права, повага до прав людини;
- готовність до природоохоронної діяльності;
- толерантне ставлення до цінностей і переконань представників іншої культури, а також до регіональних та національно-мовних особливостей;
- готовність захищати суверенітет і територіальну цілісність України;
- відповідальне ставлення до власного життя і здоров’я.
Завдання виховної роботи:
- Утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України.
- Виховання поваги до Конституції України, законів України, державної символіки.
- Підвищення престижу військової служби, а звідси – культивування ставлення до військовослужбовця як до захисника України, героя.
- Усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю.
- Сприяння набуттю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів.
- Виховання екологічної культури особистості, усвідомлення себе частиною природи, почуття відповідальності за неї як за національне багатство, основи життя на землі.
- Формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій.
- Утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства.
- Культивування кращих рис української ментальності – працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, відповідального ставлення до природи.
- Формування мовленнєвої культури.
- Спонукання зростаючої особистості до активної протидії українофобству, аморальності, сепаратизму, шовінізму, фашизму.
- Розвиток духовності і моральності у суспільстві, утвердження традиційних сімейних цінностей.
- Формування відповідального ставлення до власного життя та здоров’я як найбільшої цінності.