28 жовтня 2014р. в Ватутінській ЗОШ № 6 відбувся психологічний Брейн – ринг «Роль психологічної компетентності вчителя у забезпеченні реалізації діяльності «школи – родини» за участі двох команд: педагогічні працівники школи та учні 11 класу. Серед запрошених, гостей заходу були практичні психологи, соціальні педагоги, ЗВР, методисти ДНЗ.
Слово “брейн-ринг” у перекладі з англійської мови означає “розумові змагання” на майданчику (от англ, brain—мозок і ring—арена, ринг)- телевізійна гра, в якій перемагає сама ерудована людина ( команда), яка здатна швидко відповідати на запитання ведучого.
Гра виникла як дочірня від знаменитого клубу «Що? Де? Коли?». Головне її правило полягає в тому, що дві команди гравців одночасно відповідають на одне і те ж запитання, причому команда, що першою правильно відповіла, позбавляє суперника можливості відповісти на це ж запитання.
Ця гра сприяє кращому засвоєнню термінів і понять, стимулює учасників до кропіткої роботи з першоджерелами та додатковою літературою, тренує пам’ять, розвиває кмітливість, виробляє вміння застосовувати здобуті знання на практиці, поглиблює та урізноманітнює внутрікурсові та міжпредметні зв’язки.
Бажання здобути перемогу у грі є хорошим стимулом до ретельної підготовки, до постійного повторення пройденого навчального матеріалу, оскільки дуже мудро твердили римляни: “Repeticio est mater studiorum“ (Повторення – мати навчання).
Брейн-ринг найбільше подобається учням тим, що він є командною інтелектуальною грою, в якій гравці обох команд знаходяться в рівних умовах. Під час цієї гри вони вчаться колективному мисленню і творчому застосуванню на практиці здобутих теоретичних знань. Вони вчаться мислити не тільки правильно, а й швидко, виробляють навички та вміння методом мозкового штурму за короткий час знаходити правильну відповідь, відкинувши при цьому все другорядне. Певною мірою можна навіть стверджувати, що учні вчаться діяти в екстремальних ситуаціях, з якими вони часто зустрічаються в наші важкі часи.