Удосконалення професійної  майстерності педагогів – одне з важливих завдань методичної служби міста. Для того, щоб самоосвіта педагогів не носила формальний характер, обираються заходи,  які сприяють підвищенню професійного рівня вчителів,  бажання працювати з книгою, Інтернетом, брати участь у бесідах, семінарах – практикумах,  круглих столах.

4 грудня 2014 року на базі Ватутінської загальноосвітньої школи  І – ІІІ ступенів №6 відбулися педагогічні читання на тему: «Творча спадщина педагогічних ідей Григорія Сковороди, Костянтина Ушинського, Григорія  Ващенка та Софії Русової».

Педагогічні читання «Творча спадщина педагогічних ідей Григорія Сковороди, Костянтина Ушинського, Григорія Ващенка та Софії Русової»0   Педагогічні читання «Творча спадщина педагогічних ідей Григорія Сковороди, Костянтина Ушинського, Григорія Ващенка та Софії Русової»1 

Презентуючи «Творчу спадщину та педагогічні ідеї Григорія Сковороди» наголошувалось, що в його  педагогічних поглядах відбилися основні напрями передової педагогіки: гуманізм, демократизм, висока моральність та любов до батьківщини і народу.    Праця – основа суспільного життя, а праця по «сродності» – джерело і запорука всенародного щастя. Сім’я – основа виховання дитини, а вчитель лише допомагає корегувати процес виховання.

Творча спадщина Костянтина Ушинського тісно пов’язана з сьогоденням, так як він першим поставив виховання на наукове підґрунтя, поєднавши педагогіку з психологією та іншими науками про людину, створив підручники для початкової школи «Рідне слово» та «Дитячий світ», розвинув і вдосконалив методику початкового навчання, високо підніс суспільне значення вчительської праці. Він є основоположником наукової педагогіки й народної школи. Його називають «учителем учителів».

Педагогічні читання «Творча спадщина педагогічних ідей Григорія Сковороди, Костянтина Ушинського, Григорія Ващенка та Софії Русової»2   Педагогічні читання «Творча спадщина педагогічних ідей Григорія Сковороди, Костянтина Ушинського, Григорія Ващенка та Софії Русової»3

Молодь необхідно виховувати так, щоб для неї на першому місці стояли обов’язки, а потім уже права, щоб кожна молода людина в першу чергу мала задоволення від того, що чесно виконала свої обов’язки, а не займає в суспільстві те чи інше керівне становище. За словами Григорія Ващенка, основне у людині – її дух,тому молодь треба виховувати так, щоб тіло було спритним і міцним знаряддям духу. Було наголошено,  що педагогічні ідеї і завдання, висловлені вченим у ХХ столітті, є надзвичайно сучасними і повинні лягти в основу реалізації Державної національної програми «Освіта. Україна ХХ століття», бо тільки завдяки молоді буде будуватися міцна європейська держава – Україна.

Педагогічні читання «Творча спадщина педагогічних ідей Григорія Сковороди, Костянтина Ушинського, Григорія Ващенка та Софії Русової»4   Педагогічні читання «Творча спадщина педагогічних ідей Григорія Сковороди, Костянтина Ушинського, Григорія Ващенка та Софії Русової»5

Софія Русова – засновник української дошкільної і позашкільної освіти.  Принциповою основою змісту навчально – виховного процесу в школах Русова вважала рідну мову, національні свята й обряди, християнські цінності українського народу.

В 2004 році засновано медаль імені Софії Русової, яка вручається за розвиток психологічної науки і створення книг з проблеми виховання.

Педагогічні читання «Творча спадщина педагогічних ідей Григорія Сковороди, Костянтина Ушинського, Григорія Ващенка та Софії Русової»6

Педагогічні читання пройшли за активної участі всіх учасників.

Від Admin