«Книга – це духовний заповіт одного покоління іншому, порада вмираючого старця юнакові, який починає жити, наказ, який передається вартовим, що вирушає на відпочинок, вартовому, який заступає його місце. Все життя людства осідає в книзі: племена, люди, держави зникали, а книги залишалися». (О. Герцен).

3 01 по 31 жовтня в нашій школі проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Гасло місячника: «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів». Иісячник почався з екскурсії до шкільної бібліотеки учнями 1-х класів. Під час екскурсії учні ознайомилися зі шкільною бібліотекою, зі значенням слів «бібліотека», «абонемент», «каталог», «формуляр». Бібліотекар ознайомив дітей з книжковою експозицією «Слово про подвиг». На ній були представлені книги про славних захисників нашої Батьківщини минулого і теперішнього часу.

Бібліотечний урок для учнів 2-го класу «Бібліотека – це скарбниця всіх багатств людського духу». Познайомив читачів з історією створення бібліотек. Юні читачі побували в бібліотеках Стародавнього Риму і Київської Русі, побачили дивовижні бібліотеки сучасності. Взяли участь в вікторинах і конкурсах.

Бібліотечний урок :”Як книга прийшла до людей” для учнів 3 а класу . Книги нас оточують скрізь: і вдома, і в школі, і в бібліотеці… Здається, що вони існували завжди. Але цікаво, що було тоді, коли на світі ще й гадки про книжки не мали? На чому тільки не пробували писати наші далекі предки! І на корі — березовому лубі, і на тканині — шовкові, і на залізних пластинах, і навіть на пальмовому листі — папірусі .На цьому уроці учні дізналися про те як створювалася та мінялася книга на протязі віків. Скільки праці в неї вкладено.

 

 Бібліотечний урок – гра :”Козацькому роду нема переводу ” для учнів 8-го класу.

Неможливо знайти у минулому України якесь інше явище, яке б так глибоко і різнопланово вплинуло на історичну долю всього українського народу. З початків козацтва і до сьогоднішнього дня, а, вочевидь, і на майбутнє, життя українців — «і мертвих, і живих, і ненарожденних», усієї нації з її минулим, сучасним і майбутнім, було, є і буде нерозривно пов’язане з козацтвом. Неможливо знайти у минулому України якесь інше явище, яке б так глибоко і різнопланово вплинуло на історичну долю всього українського народу. З початків козацтва і до сьогоднішнього дня, а, вочевидь, і на майбутнє, життя українців — «і мертвих, і живих, і ненарожденних», усієї нації з її минулим, сучасним і майбутнім, було, є і буде нерозривно пов’язане з козацтвомсторія українського козацтва охоплює безліч різнопланових сюжетів. Вона багатогранна, як саме його життя. Козацтво — це не лише суспільний стан з особливим способом життя, не лише самобутнє військове формування з тільки йому притаманним хитросплетінням дипломатичних відносин з близькими і далекими сусідами.Козацтво — це надзвичайно широкий у своїх вимірах і різноманітний у проявах світ — загадковий і заманливий. Дві команди юних істориків змагалися за перемогу .

 

 

Бібліотечний урок :”Українська книга :її минуле і майбутнє. ” Для 2-го б класу.

Історія виникнення книги, довгий і цікавий шлях її розвитку від рукописної до друкованої, долі Ярослава Мудрого , Івана Федорова, таємниці та легенди старовинних книжок – про все це (і не тільки це)юні читачі дізналися на уроці. А захоплююча гра виявила самих уважних і кмітливих.

Завершив місячник  бібліотечний урок – презентація “Книжковий подіум”  для учнів 4-х класів .

Нам важко навіть уявити світ, в якому немає книги. До неї ми звикли з самого дитинства, вона розкривала перед нами дивовижні таємниці життя та давала корисні поради у важку хвилину, вчила нас розуміти самих себе. Художня книга змушує нас робити дивовижні подорожі у свій світ. Щоб не загубитися в різномаїтті книг , юні читачі презенту-вали свої улюблені книги товаришам. Бібліотекар познайомив з новими надходженнями та розповів про авторів улюблених книг. Частіше приходите в храм книги – бібліотеку, і там вам знову відкриється прекрасний і чудовий світ!

Від Admin