Встає історія з пітьми
Голодомор – це геноцид української нації в 1932-1933 роках, скоєний керівництвом Радянського Союзу з метою упокорення українців, остаточної ліквідації українського спротиву режиму та намагань побудови самостійної Української Держави.
З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору у нашій школі відбувся флешмоб «Голодомор: Україна пам’ятає», у якому взяли участь учні різного віку. Діти з трепетом передавали один одному запалену свічечку, як символ пам’яті, скорботи і віри в те, що такий жахливий злочин проти людства більше не повториться.
Другокласники виготовили невеличкі «квіти пам’яті», щоб пом’янути світлі душі діток, які померли мученицькою смертю від голоду.
У шкільній бібліотеці оформлено виставку тематичної літератури про Голодомор.
Ні, не забудемо! Пам’ятаймо, що зимою 1932-1933 р. помирало в Україні 17 чоловік на хвилину, 1000 – на годину, 25 тисяч – щодня. За 10 місяців Україна втратила майже чверть свого населення. Страшна арифметика, та не вся, бо до неї треба додати розкуркулених і висланих у Сибір, розстріляних і замордованих у 1937-1939 роках.
Третій тиждень листопада кожного року в нашій країні – поминальний по жертвах імперських насильств над українцями, в тому числі і Голодомору 1932-1933 рр. 24 листопада в день пам’яті кожен свідомий українець запалить на підвіконні свою свічку пам’яті, щоб її бачили зорі – душі померлих.
Хай світло від свічки у небо летить
Хоча б одну душу зігріє в цю мить
Щоб душа ця загублена спокій знайшла
І у вічність до Бога вона відійшла.