12 листопада 2019 року у Ватутінській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 6 було проведено міський Ворк – шоп для практичних психологів, соціальних педагогів та вчителів початкових класів на тему: «Застосування сенсомоторних технік для успішної адаптації дітей в НУШ». На заході учасники ознайомилися з поняттям та значенням сенсорної інтеграції в розвитку і навчанні дитини, засобами сенсорної інтеграції та практичними рекомендаціями щодо розвитку деяких відчуттів.
Сенсорна Інтеграція (СІ) – процес, під час якого НС – отримує інформацію від рецепторів всіх почутів ( зір, слух, нюх, дотик, смак, пропріоцепція, вестибюлярний апарат, відчуття тіла), обробляє її і направляє в діяльність.
Процес СІ – починається з перших тижнів внутріутробного життя і найбільш інтенсивно протікає до кінця дошкільного віку ( 6-7р). Вона впливає на всю діяльність людини. Творцем СІ – є Джин Айрес – науковий співробітник Південно – каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.
Якщо в дитини є порушення в обробці сенсорних сигналів – з’являються дисфункції в моторному, пізнавальному розвитку та поведінці дитини.
Під час корекції ( терапії) надається певна кількість сенсорних, вестибулярних, пропріцептивних і тактильних стимулів – для створення умов нормальної роботи ЦНС.
Завдяки сенсорним вправам дитина може поліпшити:
· Розвиток великої і дрібної моторики;
· Увагу і концентрацію;
· Зорові і слухові здібності;
· Самосвідомість і самооцінку;
· Функціонування.
Сенсорна інтеграція – це фундамент розвитку особистості в цілому. Вона впливає на всі сфери життя людини. З часом сенсомоторні процеси замінюються соціальними і ментальними навичками.