03.06.2020 у комунальному закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів «Ватутінський ліцей № 6 Ватутінської міської ради Черкаської області» відбулося засідання педагогічної ради. Педагогічним колективом закладу було розглянуто наступні питання:

   1.     Про звільнення учнів 4, 9 класів від державної підсумкової атестації (Дмитренко В.Ф.);

2.     Про переведення учнів 1-4, 5-8, 10 класів до наступних класів(Дмитренко В.Ф.);;

3.  Про підсумки методичної роботи за 2019-2020 та організацію на 2020- 2021 н.р.(Атаманюк Т.В.);

4.     Про підсумки виховної роботи за 2019-2020 (Гревцова Л.Л.).

5.     Про безпеку життєдіяльності учнів на літніх канікулах (Гревцова Л.Л.).

Засідання педагогічної ради0

На засіданні було розглянуто  підсумки роботи закладу за навчальний рік.  Досить результативними стали семінари – практикуми на базі  «Ватутінського ліцею №6» зокрема:

·  12 листопада 2019 року практичним психологом Пустільнік В.І. у Ватутінській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 6 було проведено міський Ворк – шоп для практичних психологів, соціальних педагогів та вчителів початкових класів на тему: «Застосування сенсомоторних технік для успішної адаптації дітей в НУШ». На заході учасники ознайомилися з поняттям та значенням сенсорної інтеграції в розвитку і навчанні дитини, засобами сенсорної інтеграції та практичними рекомендаціями щодо розвитку деяких відчуттів.

 

·        29 листопада 2019, заступниками закладу (Атаманюк Т.В, Гревцова Л.Л.) проведено семінар – практикум на тему «Система роботи закладу  у розвитку мовно-літературної компетенції школярів в умовах  Нової Української закладу». Під час семінару вчителі 2-х класів   провели відкриті уроки для вчителів міста та керівників навчальних закладів, на яких показали впровадження сучасних форм та методів  НУШ в освітньому процесі – ранкова зустріч та урок «Я досліджую світ» у 2-б класі «Правила поведінки за столом. Столовий посуд різного призначення. Сервірування столу» (вчитель початкових класів Холошвій Л.А.); урок української мови у 2- а класі «Тема і головна думка. Точка зору головних героїв. Театралізуємо . Твір Парасолька Наталка Малевич» (вчитель початкових класів Олійник Т.О.)

 

·        5 грудня у Ватутінській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 6 Ватутінської міської ради відбувся семінар-практикум вихователів закладів  дошкільної освіти  та  вчителів початкових класів  по наступності   на тему «Ляльковий театр під рукою». Семінар провели завідуюча ДНЗ №11 «Теремок» Кабаняча Любов Іванівна та Сівак Майя Григорівна, вчителі початкових класів Олійник Лариса Андріївна та Білоус Людмила Леонідівна. В семінарі взяли участь учителі 4 –х класів шкіл міста та представники з дитячих садків, працівники міського відділу освіти.

 

·        У березні 2020 року на базі нашого закладу методист  відділу освіти, вихователь групи подовженого дня Бойко В.Ю. провела міський семінар для вихователів ГПД на тему « Сучасні методи роботи з дітьми у групі подовженого дня».

 

·        У лютому проведено семінар з виховної роботи на тему «Попередження та профілактика булінгу в освітньому середовищі: дитина, сімя, школа.» В семінарі взяли участь соціальні педагоги, психологи та класні керівники шкіл міста та представники   міського відділу освіти.

 

Вчитель історії Літіченко Т.П. разом з ученицею 11 кл. Хоман Софією працювали   над дослідженням МАН по темі “Історія промислових підприємств міста Ватутіного”. В обласному етапі захисту МАН робота посіла ІІІ місце.

 

В обласній виставці цифрових ресурсів що проходить в рамках конкурсу «Інноваційний пошук освітян Черкащини 2020» взяла участь педагог організатор Бондаренко О.М., що подала методичну розробку творчого проекту «Серія веб-квестів «Українці, які змінили світ» » до якої увійшли авторські розробки ресурсів:

1. «В’ячеслав Чорновіл. Життя, присвячене Україні»;

2. «Василь Стус. Голос сумління, який писав і платив за це життям»;

3. «Сергій Корольов. Українець, який відкрив світові космос»;

4. «Володимир Івасюк. Митець, який надто любив Україну». Робота посіла призове місце та відзначена в області.

 

За звання «Учитель року» вчителі закладу  взяли участь у двох номінаціях «Початкова освіта» та  «Хімія».

– 7 листопада 2019 року у  м. Ватутіне шість вчителів початкових класів: Олійник Т.О., Олійник Л.А, Кононенко Л.В., Пявка Я.П, Чередніченко Н.П., Холошвій Л.А. змагалися з вчителями шкіл міста. Перемогу отримала Чередніченко Н.П. і представляла наше місто в обласному турі.

  Учитель  хімії Микитченко Н.П. представляла нашу школу  – 8 листопада 2019 року, у м. Звенигородка;

 

Пріоритетним завдання Нової української закладу є організація освітнього простору відповідно до методичних рекомендацій МОН (наказ № 283 від 23.03.2018).    Вчителями  перших класів Олійник Л.А.,та Білоус Л.Л. а також вчителями других класів Олійник Т.О. та Холошвій Л.А. та батьківськими комітетами було створено        8 осередків, серед яких осередок навчально-пізнавальної діяльності з партами або столами, змінні тематичні осередки (дошки/фліп-чарти/стенди для діаграм з ключовими ідеями), осередок гри, осередок художньо-творчої діяльності (шафи для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих робіт), куточок живої природи для проведення дослідів, осередок відпочинку з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м’яким покриттям, дитяча класна бібліотечка та осередок вчителя. Все це  дало змогу вдало  змінити просторово – предметне оточення класної кімнати та урізноманітнити варіанти організації навчального простору. Вчителі успішно налагодили партнерські стосунки з батьками дітей, проводили спільні свята та заходи, виховували своїх учнів у взаємоповазі та цінності і унікальність кожної дитини. Також ефективними у роботі педагогів були ранкові зустрічі, формування правил класу, використання методик кооперативного навчання. 

Відмінниками у навчанні стали учні 3-7 класів:

3кл Бєляєва Даша, Малюша Богдана, Бондаренко Андрій, Созонюк Анна.

4а кл. Башлик Вікторія; 4-б кл. Лімонова Єлизавета.

5 кл- Жорник Анна, Каліновський Євген, Горбенко Каріна.

7 кл Науменко Тетяна

На 2020/2021 н.р. методичний кабінет закладу продовжує роботу над вивченням методичної  проблеми «Розроблення та впровадження навчально – методичного забезпечення навчальних предметів в умовах реалізації ідей Нової Української Закладу» –  ІІІ рік (Організаційно- практичний етап).

Тому,  слід надати  великої уваги таким питанням:

·                  Впровадження засад компепентнісного навчання, як головної ідеї Нової Української закладу;

·                  Використання  практичного засвоєння знань та навичок під час уроків.

·                  Впровадження методів навчальних досліджень у діяльності учнів, як розвитку навичок самостійного навчання та переосмислення здобутих знань.

·                  Використання ІКТ технологій під час навчально- виховного процесу, як засобів розвитку творчих здібностей обдарованих школярів;

·                  Виконання засад нового державного стандарту учнів 1-3 класів, шляхом продовження  роботи творчих груп вчителів початкових класів. 

·                  Навчально- методичний супровід учнів 9 – го та 11- го класів у підготовці та здачі ДПА/ЗНО у 2021 році.

·                 Обмін  досвідом між педагогами шкіл міста по темі  впровадження Нової Української закладу.

 

 

Прогнозований кінцевий результат бачиться таким:

 

·                  Створення бази ефективних інноваційних технологій з метою накопичення, використання і розповсюдження надбань сучасної  педагогіки в умовах НУШ

·                  Створення бази зразкових уроків з використанням   методів навчання НУШ та інноваційних технологій з метою пропаганди педагогічного досвіду серед педагогів закладу та міста.

·                  Впровадження педагогіки партнерства в практику роботи вчителів закладу.

·                  Використання технологій компетентнісного, особистісно-орієнтованого, комунікаційного, дистанційного, інтерактивного навчання у практичній діяльності вчителів.

·                  В основу педагогічної практики кожного вчителя покласти методи командного навчання та роботі в групах з метою створення спільних проектів та колективного рішення навчальних проблем під час уроку. 

·                  Для молодих, нових та малодосвідчених вчителів продовжити роботу «Закладу педагогічного зростання».

·                  Практичне впровадження та вдосконалення системи моніторингових відстежень з метою ефективного застосування у корекційній та управлінській діяльності адміністрації закладу.

 

 

 

Від Admin