Булінг – ЗЛО!
Дитячий булінг, хто того не знає…
Сміються всі, а плаче лиш один,
Бо в нього кожен камінець кидає.
Такого не буває і в тварин.
Це дуже підло, хай це кожен знає
І береже для доброти слівце.
Така жорстокість серце роз’їдає
І в першу чергу тих, хто робить це.
Надія Красоткіна
Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого і молодіжного середовища. За результатами дослідження, проведеного Фондом ООН ЮНІСЕФ у 2017 році, 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу впродовж останніх трьох місяців, 24% дітей стали жертвами цього явища. Найбільш вразливими до булінгу є сором’язливі, зі зразковою поведінкою діти, а також діти, які, в силу різних життєвих обставин, «замкнуті в собі», закриті для спілкування. Найчастіше діти піддаються цькуванню з боку однолітків за свій зовнішній вигляд, переконання, поведінку, соціальний статус чи стан здоров’я.
Практичним психологом нашого ліцею Пустільнік В. І. та соціальним педагогом Лопатіною Н. А. були проведені інтерактивні заняття з учнями 8-10 класів «Викресли булінг» та «Маю право бути собою». На цих заходах учнів було ознайомлено із визначенням поняття «булінг», формами його прояву, проговорено закони та документи, які регламентують захист жертв булінгу як на державному, так і на міжнародному рівнях. Учні також переглянули відеоролики, рекомендовані Міжнародною організацією ЮНІСЕФ, які висвітлюють проблему булінгу серед школярів.
Цікавим завершенням зустрічі був заклик «Викресли булінг і обери гідне та цікаве заняття, яке допоможе реалізувати свій потенціал і здобути повагу друзів». Старшокласники обговорили цікаві сучасні заняття підлітків – скейтбординг, блогінг, діджеїнг тощо.
Як добре у світі чудовому жити,
Навкруги всіх любити, цінити, й дружити.
Так жаль, що не завжди усе так буває,
І інколи хтось все оце забуває.
І в нього раптово у бійку йдуть руки,
Бо любить об когось добряче їх «чухать».
А то ще й язик починає розмову:
Когось обізве, а когось і обмовить.
І, начебто, що ж тут зробили такого?
Не вбили ж, принаймні, і це вже чудово!
Неправда! Це – булінг!!! І треба сказати:
Не маєте права когось ображати.
Бо кожна людина достойна поваги…
А бити когось – не велика відвага (Северянова І.)