Потрібна математика нам всім завжди і всюди.
Із нею з казки дійсність творять люди.
Якщо хочеш досягнути
У житті своїм вершин,
Математику збагнути
Мусиш тонко, до глибин.
Математика – найстародавніша з усіх наук. Одне з основних понять математики – число виникло з практичних потреб людини. Математика – це величезна галузь, ще в давні часи її називали «царицею наук».
2020-2021 навчальний рік проголошено Роком математичної освіти в Україні. Його метою є створення можливостей для рівного доступу українських школярів до сучасної та якісної математичної освіти та формування у них належного рівня математичної компетентності.
З 9-го по 12-те березня у нашому ліцеї проходив тиждень математики, організований вчителями Міняйло Раїсою Борисівною та Гончарук Ольгою Іванівною.
Наша українська земля багата на видатних математиків. Без їх розуму й серця помітно збідніла б скарбниця людських знань. То – наша національна гордість. Саме їм був присвячений інформаційний дайджест «Українські вчені-математики», проведений у 10-му класі. Учні готували, а потім презентували повідомлення про Астряба О. М., Ващенко-Захаренка М. Г., Вороного Г. Ф., Кравчука М. П., Латишеву К. Я., Остроградського М. В., Феофана Прокоповича, Шиманського І. Є., Штокала Й. З. та Щербину К. М.
У 8-му класі відбулася інформаційна година «Піфагор та його теорема» про одного із найвідоміших давньогрецьких філософів, містиків і математиків, творця релігійно-філософської школи Піфагора Самоського. Якщо судити по короткій біографії Піфагора, то його життя було наповнене дивовижними подіями, і сучасники вважали його чи не найвидатнішим вченим усіх часів і народів, який знав усі таємниці Всесвіту. Також восьмикласникам було запропоновано написати твір «Я і математика». Кращі з них розміщені окремо на сайті.
Протягом тижня у коридорі ліцею працювала експозиція, що містила вислови видатних людей про математику, а також цікаві кросворди, які міг розв’язувати кожен бажаючий.
Для того, щоб зацікавити учнів математикою, встановлюючи зв’язки між математикою та іншими сферами життя, між учнями 9-го та 11-го класу було проведено інтелектуальну гру «О, щасливчик!». Гра проходила дуже азартно, напружено, але від того ще цікавіше. Та й питання були досить різноманітними: про найшвидшого і найважчого птаха, про вагу серця і найдовшу річку, про довжину кроку і риб Мертвого моря, про фігуру на доларовій купюрі і походження математичних термінів та багато інших.
З метою повторення та систематизації знань з геометрії, формування навички практичного їх застосування, сприяння розвитку пам’яті, уваги, логічного мислення, кмітливості тощо, у 7а класі відбувся урок-гра «Еврика». Учні відповідали на питання за темами: «Трикутник», «Кути», «Паралельність та перпендикулярність прямих», «Прямокутний трикутник», «Пряма, відрізок, точка», «Рівність трикутників». Сподобалося гравцям за рисунками читати аксіоми та виконувати цікаві завдання на етапі «Сюрприз».
Серед учнів 5-6 та 7б класу було проведено математичні експрес-вікторини, а також інформаційну годину з елементами тренінгу «Математика в природі».
Дуже цікавою і насиченою була програма КВК «Математика навколо нас» між командами 5а та 5б класів. Окрім відповіді на питання (з математики та логіки), учні виконували ще чимало цікавих завдань: складали і розшифровували числа, створювали малюнки з геометричних фігур, називали прислів’я та приказки, які містять числівники тощо.