Інклюзивне навчання:

кроки до успішного початку

 

03 вересня практичним психологом нашого ліцею Пустільнік В. І. було проведено «круглий стіл» з педагогічними працівниками на тему: «Організація психолого-педагогічного супроводу в умовах інклюзивного навчання».

         Учасники заходу розглядали такі питання:

·        алгоритм дій щодо організації інклюзивного навчання в закладі;

·        поняття «інклюзивне навчання» та «інклюзивний клас»;

·        складання індивідуальної програми розвитку та індивідуального навчального плану;

·        особливості створення та діяльності команди психолого-педагогічного супроводу (КППС);

·        функції та обов’язки асистента вчителя та асистента учня;

·        оплата праці та тижневе навантаження асистента вчителя та педагогів.

Інклюзивне навчання0   Інклюзивне навчання1

Інклюзивне навчання2   Інклюзивне навчання3

Згідно з Законом України «Про освіту» батьки мають право обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття освіти для дитини. Школа чи дитячий садок, до яких звернулись батьки дитини з особливими освітніми потребами, зобов’язані створити інклюзивний клас або групу.

Як розпочати навчання дитини

в інклюзивному класі або групі?

Батьки мають звернутися до інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ) за місцем проживання. До ІРЦ можуть звернутися батьки, які відчувають занепокоєння щодо розвитку дитини, незалежно від наявності в дитини інвалідності чи встановленого діагнозу. Фахівці інклюзивно-ресурсного центру проводять комплексну психолого-педагогічну оцінку дитини і надають батькам висновок. Батьки подають висновок про комплексну оцінку дитини разом із заявою про зарахування до закладу освіти. Школа чи дитячий садок, враховуючи відповідні результати комплексної оцінки, обов’язково мають створити інклюзивний клас або групу.

Наказом директора в закладі освіти створюється команда психолого-педагогічного супроводу (відповідно до наказу МОН №609 від 08.06.2018 року), до складу якої входять: директор закладу чи його заступник, учителі, асистент учителя, практичний психолог, батьки, асистент дитини та інші особи, залучені до освітнього процесу..

Команда супроводу створює індивідуальну програму розвитку (ІПР) дитини. Батьки в обов’язковому порядку мають ознайомитися з ІПР та підписати її.

В інклюзивному класі чи групі повинні бути створені умови для навчання дитини з особливими освітніми потребами відповідно до індивідуальної програми розвитку з урахуванням потреб і можливостей здобувача освіти. До роботи інклюзивного класу чи групи долучають асистента вчителя чи вихователя. Ця людина не є особистим педагогом дитини, а допомагає вчителю чи вихователю здійснювати освітній процес.

Якщо фахівці інклюзивно-ресурсного центру у висновку зазначили, що дитина потребує додаткової підтримки, то вона має право на асистента дитини. Роль асистента дитини можуть виконувати батьки, уповноважені ними особи чи соціальні працівники.

 

Від Admin