«Дж» та «дз» мов чарівні – звук один, а букви дві…

17 листопада відбувся відкритий урок української мови у 2-му класі на тему: «Звуки [дж], [дз], [дз’]. Позначення їх буквосполученнями дж, дз. Орфоепічні вправляння. Перенос слів із буквосполученнями дж, дз», який провела вчителька початкових класів ІІ категорії Кича Ірина Олександрівна.

Метою уроку було закріплення знань учнів про звуки [дж], [дз], [дз’], позначення їх буквосполученнями дж, дз; формування навичок звуко-буквеного аналізу слова, вміння переносити слова з буквосполученнями дж, дз; розвиток зв’язного мовлення, фонематичного слуху; виховання бережливого ставлення до природи.

Стали, дітки, всі рівненько, усміхнулися гарненько.

Настрій на урок взяли й працювати почали.

Працюватимем старанно, щоб почути у кінці,

Що у нашім другім класі діти просто молодці! – налаштувавши учнів таким чином на позитивні емоції, вчителька повела їх цікавими, але й нелегкими стежками мовознавчої науки.

Відкритий урок НУШ. Українська мова0   Відкритий урок НУШ. Українська мова1

Для того, аби діти пригадали, що вони знають про звуки, було проведено гру «Мікрофон», а потім за допомогою веселих віршиків, загадок та скоромовок підійшли до теми уроку.

Звичайно, на уроці української мови не обійтися без письма, тому каліграфічна хвилинка, виконання письмових вправ після пояснення вчительки – робота, яку учні зробили із задоволенням та користю для себе.

Після веселої фізкультхвилинки діти продовжили працювати над вивченням нового матеріалу. Для його закріплення Ірина Олександрівна провела цікаву гру «Так чи ні?».

Щоб виявити, чи справдились очікування учнів від уроку, вчителька запропонувала їм обрати квіточку-дзвіночок блакитного або фіолетового кольору і прикріпити її на малюнок галявинки для працьовитих бджілок. Блакитна квіточка означає, що дитині на уроці було цікаво й легко, а фіолетова свідчить про певні труднощі.

Від Admin